Sõjamuuseumid Eestis

Kaitseväe Akadeemia Muuseum

Asukoht Riia 12, Tartu
58.373581, 26.722406
tel +372 717 6291
e-post kva@esm.ee
www www.kvak.ee/muuseum/
Foto

Kaitseväe Akadeemia muuseumi tegevus sai alguse 1990. aastate keskel Kaitse­liidu arhiivina. 1998. aastast alates tegutseb muuseum KVA juures. Muuseumi ekspositsioon keskendub Eesti kaitse­väe ja Kaitse­liidu tutvustamisele Eesti oma­riikluse perioodidel.
Muuseumis saab üle­vaate mitme­sugustest relvadest, au­märkidest, Eesti kaitse­väe ja Kaitse­liidu sümboolikast, side­tehnikast, lahingu­moonast, pioneeri­vahenditest ja lisaks veel paljudest muudest varustuse liikidest.
Ekskursioonid on üld­harivad ja laiendavad külastajate silma­ringi. Võimalik on korraldada ekskursioone, mis keskenduvad Eesti sõja­ajaloo üksik­aspektidele, näiteks relvastuse arengule. Muuseumis tehakse ekskursioone nii üksik­isikutele kui ka gruppidele (kuni 30 inimest). Ekskursiooni kestus on tavaliselt 45 minutit.
KVA muuseumi ülesanded on ka õppe­töö läbi­viimine ning Eesti sõjandusliku arenguga seotud esemete ja materjalide välja­selgitamine, kogumine, säilitamine, uurimine ja üldsusele vahendamine. Laialt on levinud muuseumi külastamine riigi­kaitsetundide osana.